Případ UniCredit na CNN Prima News

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

O rozhodnutí finančního arbitra ve věci porušování spotřebitelských práv ze strany UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s. rozsáhle informuje CNN Prima News. Redakce se v této věci také obrátila také Českou národní banku a požádala ji o vyjádření.

Mluvčí banky Petra Vodstrčilová rozhodnutí finančního arbitra podpořila: „Ze strany ČNB je výklad zákona jasný, na našich dřívějších vyjádřeních se nic nemění. Výklad příslušných ustanovení zákona o spotřebitelském úvěru týkající se nákladů předčasného splacení úvěru na bydlení je z pohledu ČNB jednoznačný. ČNB tyto náklady vysvětlila ve svém výkladovém stanovisku včetně toho, jaké náklady za účelně vynaložené v souvislosti s předčasným splacením nepovažuje.“ Dodala, že pokud se některé subjekty finančního trhu nebudou názorem ČNB řídit, může jim centrální banka uložit opatření k nápravě nebo finanční sankci za spáchání přestupku.

Více na: https://cnn.iprima.cz/zvitezili-nad-bankou-statisice-za-predcasne-splaceni-hypoteky-hradit-nemusi-27196

Další novinky

Došlo i na nás

CNN upozorňuje na bankami lobovaný přílepek, aby se mávnutim proutku z neprávem požadovaneho úroku stal „náklad“. „Finanční arbitr konstatoval, že banka na

Klamali spotřebitele

I v roce 2020 Unicredit Bank uváděla pro porovnej24.cz, že za předčasné splacení se platí jen administrativní poplatek. Z případů u fin.